Limanowa. XIX Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego

Limanowa. XIX Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego

Już w najbliższą niedzielę 25 sierpnia w Parku Miejskim w Limanowej odbędzie sie XIX Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie zostanie połeczone zVII Festiwalem Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”.

Na uczestników od godziny 14:00 czekać będą stoiska pełne przysmaków regionalnej kuchni, przyrządzanych wyłącznie z naturalnych składników przez panie z kół gospodyń wiejskich powiatu limanowskiego.

Będzie można posłuchać wspaniałej folkowej muzyki w wykonaniu zespołów regionalnych „Kijom Worci”, „Limanowianie” oraz kapeli „Jare Zytko” . Mnóstwo ciekawej rozrywki, ale także wiedzy na temat tradycji i dawnych ludowych obrzędów dostarczą publiczności scenki obyczajowe oraz pieśni ludowe, które na scenie zaprezentują członkinie KGW.

Nadchodzący Powiatowy Przegląd  Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich oraz VII Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”  zapowiadają się jako niezwykle bogate w przeróżne wydarzenia pewnością każdy z uczestników, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

Patronat nad wydarzeniem objęła nasza telewizja.

Zobacz również