Mszana Dolna. Są szanse, że piłkarze Turbacza zagrają u siebie

Mszana Dolna.  Są szanse, że piłkarze Turbacza zagrają u siebie

W ciągu dwóch tygodni działacze KS Turbacz i przedstawiciele miasta muszą znaleźć sposób na umożliwienie piłkarzom udziału w rozgrywkach V ligi limanowsko-podhalańskiej. Zgodnie z wymogami PZPN klub powinien dysponować zapleczem sanitarnym z dwoma prysznicami, toaletą i dwoma umywalkami. Ze względu na inwestycje prowadzone na stadionie klub musi zaopatrzyć się w specjalny kontener, jednak to wiąże się z kosztami. Korzystanie z obiektów okolicznych klubów również nie jest możliwe.

Rozgrywki rozpoczynają 18 sierpnia. Turbacz zagra na wyjeździe w Waksmundzie. Jednak 25 sierpnia mszański klub musi podjąć u siebie Zalesiankę Zalesie. O pomoc w zakupie kontenera sanitarnego prosili na ostatniej sesji radni Bogdan Surówka i Jan Szynalik, podkreślając że Turbacz jest nierozerwalnie związany z historią miasta. Dotychczasowe działania nie przyniosły konkretnego rozwiązania, ale jest nadzieja na pozytywne zakończenie tej sprawy i piłkarze wybiegną na murawę.

Od momentu otrzymania wiadomości o konieczności wyposażenia KS Turbacz w kontener sanitarny wspólnie z prezesem Grzegorzem Szynalikiem usiłowałam znaleźć rozwiązanie, które po żadnej ze stron nie generowałoby kosztów. Zaplecze sportowe m.in. dla rozgrywek piłkarskich docelowo ma mieścić się w przebudowywanym budynku na górnej płycie Stadionu Miejskiego. Zaznaczam, że KS Turbacz nie jest klubem miasta, a jedynie jednym ze stowarzyszeń działających na jego terenie. Rozmawiałam w tej sprawie z władzami gminy Mszana Dolna, które bardzo przychylnie odniosły się do tematu i zadeklarowały pomoc. Niestety, jak się okazało jedynie boisko KS Witów spełnia normy narzucone przez PZPN, pozostałe boiska, posiadające pełne zaplecze sanitarne, są niewymiarowe. W pomieszczeniach KS Witów obecnie tymczasowo mieści się przeniesiony na czas remontu ośrodek zdrowia z Mszany Górnej. Z różnych względów nie jest możliwe korzystanie z tych pomieszczeń w czasie rozgrywek piłkarskich. Jedynym, na ten moment wyjściem, wydaje się zakup kontenera sanitarnego lub jego wynajem i nieodpłatne użyczenie klubowi. Koszt zakupu w pełni wyposażonego i spełniającego normy kontenera to ok. 15-20 tys. złotych, a miesięczny wynajem ok. 1 tys. złotych. Pierwszy mecz na swoim terenie, jak informował mnie prezes Szynalik, KS Turbacz rozegra 25 sierpnia 2019 roku. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w przyszłym tygodniu – poinformowała nasz portal burmistrz Anna Pękała.

Zobacz również