Olszówka-Raba Niżna. "Ostra" rozpoczęła rozgrywki

Olszówka-Raba Niżna.  "Ostra" rozpoczęła rozgrywki

Krzysztof Biernat, David Bobariko, Mariusz Korzec i Krystian Rutkowski zdobyli bramki dla KS „Ostra” Olszówka – Raba Niżna w pierwszym meczu po wznowieniu działalności klubu. Drużyna trenowana przez Macieja Potaczka pokonała piłkarzy KS Rybie 5:3.

Drużyna seniorów została reaktywowana po blisko dwóch latach przerwy.

Do rozgrywek mamy zgłoszonych 28 zawodników, jednak nie wszyscy z tej grupy są w pełnej dyspozycji. Kilku zawodników leczy jeszcze urazy, ale liczymy, że dołączą do nas w trakcie sezonu. Jak każdy zespół na tym poziomie rozgrywkowym, mamy swoje zmartwienia. Jednak na chwilę obecną przygotowania, jak na zespół B klasy, są bardzo intensywne. Trenujemy od końca lipca średnio dwa razy w tygodniu, rozegraliśmy 3 mecze kontrolne z Orkanem Niedźwiedź, Dobrzanką oraz z Szarotką Rokiciny Podhalańskie. Nasza dyspozycja jest wielką niewiadomą. Mamy młodych zawodników, głównie juniorów wspartych kilkoma bardziej doświadczonymi zawodnikami. Liga zweryfikuje nasze możliwości – mówi trener Maciej Potaczek.

W grupach młodzieżowych grają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Trampkarze i młodziki trenują od początku sierpnia. Rozegrali już swój pierwszy mecz kontrolny.

W młodzikach mamy 14 zgłoszonych zawodników. To ciągle mało. Jeśli ktoś byłby jeszcze zainteresowany, to chętnie przyjmiemy. Natomiast trampkarzy jest 22. Ciekawostką jest to, że przyjeżdża do nas coraz więcej dzieci z Łostówki i trzeba będzie od września zorganizować tam treningi – dodaje Maciej Potaczek.

fot. Maciej Potaczek

Zobacz również