Region. Miasto Mszana Dolna i gmina Dobra przystąpiły do projektu „Małopolski Tele-Anioł”

Region. Miasto Mszana Dolna i gmina Dobra przystąpiły do projektu „Małopolski Tele-Anioł”

Objęcie opieką niesamodzielnych osób mieszkających w Małopolsce – to cel projektu „Małopolski Tele-Anioł”. Miasto Mszana Dolna i gmina Dobra znalazły się w gronie 37 samorządów, które podpisały listy intencyjne, deklarując tym samym aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

Dzięki projektowi wsparcie otrzymają osoby starsze, samotne, niepełnosprawne lub potrzebujące pomocy z innych powodów. Będzie to możliwe m.in. poprzez użycie opaski bezpieczeństwa czy zapewnienie pomocy w domu. Opaska pozwala na połączenie z centrum medycznym za pomocą jednego przycisku.

Zadaniem gminy jest dotarcie do osób niesamodzielnych oraz ich rodzin i pomoc w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.malopolska.pl/teleaniol.

Całkowity koszt projektu to ponad 38 mln zł, z czego blisko 32,5 mln zł stanowią środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Projekt realizuje Województwo Małopolskie w partnerstwie z Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej. Zakończenie planowane jest na 31 stycznia 2021 r.

źródło: www.malopolska.pl

 

Zobacz również