Świdnik. Po latach oczekiwań druhowie dostali wóz marki Iveco

Świdnik. Po latach oczekiwań druhowie dostali  wóz marki Iveco

Strażacy "ochotnicy" ze Świdnika (gm. Łukowica) wzbogacili się o wóz bojowy marki Iveco. Samochód kosztował 125 tys. zł i został zakupiony ze środków budżetu gminy Łukowica. Wcześniej służył on strażakom z Męciny, którzy chętnie go sprzedali, bo i oni myślą o zakupie nowego auta.

Dla jednostki ze Świdnika pozyskany samochód to ważny i wymierny element w utrzymaniu gotowości operacyjnej.
Ochotnicza Straż Pożarna w Świdniku powstała w 1963 roku. Od tego czasu czynnie uczestniczy w zapewnieniu bezpieczeństwa na terenie gminy Łukowica i nie tylko.

Stan osobowy to ponad 30 wyszkolonych ratowników oraz ponad 20 czynnych i honorowych członków. W latach 2014 – 2019 udział w interwencjach ratowniczych na terenie gminy Łukowica stanowił 14%. To trzecia jednostka pod względem podejmowanych działań ratowniczych, tuż za jednostkami z włączonymi do Krajowego Systemu Ratowniczego z gminy (od red. OSP Łukowica, OSP Przyszowa).

Aktywnie uczestniczy w prewencji społecznej w zakresie ochrony przeciwpożarowej na terenie gminy i nie tylko, szkoląc najmłodszych obywateli, jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, w tym jak korzystać z połączeń alarmowych. 

 źródło: OSP Świdnik

Zobacz również