Tymbark. Wakacyjne zajęcia rozwijające kreatywność uczniów

Tymbark. Wakacyjne zajęcia rozwijające kreatywność uczniów

Uczniowie podczas wakacji mogli skorzystać z ciekawych zajęć, które odbywały się w tymbarskiej bibliotece. W ofercie znalazły się zajęcia plastyczne, warsztaty robotów oraz zajęcia z kaligrafii.

Na zajęciach plastycznych dzieci tworzyły ekologiczne torebki na prezenty techniką decoupage, bransoletki oraz wisiorki. Dzieci poznały technikę wykonywania rysunków za pomocą metaloplastyki, projektowały także ozdoby z kleju.

Podczas warsztatów robotów, dzieci nauczyły się przy wykorzystaniu zestawów Lego budować, konstruować oraz programować różne roboty m.in. łaziki marsjańskie. Podczas zajęć przy pomocy instruktorów, powstawały proste oraz zaawansowane konstrukcje, które były zdalnie sterowane przez pilota.

Z kolei na zajęciach z kaligrafii, młodzi skrybowie ćwiczyli pisanie ozdobnych liter przy pomocy piórka, poznali techniki zdobienia tekstu przy użyciu litery gotyckiej i „litery w koronkach”. Uczyli się wykonywać ornamenty zdobione złotem, a także mieszać kolory oraz wykonywać zdobienia na przykładzie samodzielnie wybranych ilustracji.

Źródło: biblioteka.tymbark.pl

Zobacz również