Gmina Mszana Dolna. Nowi dyrektorzy szkół rozpoczęli pracę

Gmina Mszana Dolna. Nowi dyrektorzy szkół rozpoczęli pracę

Jadwiga Baran-Stożek, Agata Jarosz, Zbigniew Jarosz, Stanisława Nowak, Magdalena Obajtek, Urszula Rzepka, Barbara Tokarz oraz Janina Ziemianin od 1 września pełnią funkcje dyrektorów w szkołach na terenie gminy Mszana Dolna. W siedmiu z nich konkursy przeprowadzono z powodu zakończenia kadencji. W związku z reformą edukacji wprowadzono zmiany do sieci szkół. W dotychczasowym budynku „B” rozpoczął działalność Zespół Szkoły i Przedszkola Nr 2 w Kasinie Wielkiej. Jego dyrektorem został Zbigniew Jarosz.

Dla Jadwigi Baran-Stożek, Agaty Jarosz, Stanisławy Nowak, Urszuli Rzepki i Janiny Ziemianin wybór oznacza kontynuację pracy na stanowisku dyrektora. Magdalena Obajtek, Zbigniew Jarosz i Barbara Tokarz zostali wybrani po raz pierwszy. 

Na emeryturę przeszła wieloletnia dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej – Anna Piwowarska. Podziękowania otrzymała również Agata Zięba, która przez 7 lat pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kasince Małej.

Nowy rok szkolny rozpoczęło w gminie Mszana Dolna 1663 uczniów oraz 626 dzieci przedszkolnych. Najwięcej uczniów (261) uczęszcza do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kasince Małej, zarządzanej przez Czesławę Łabuz. Natomiast najmniejsza placówka to Szkoła Podstawowa w Glisnem, gdzie dyrektorem jest Krystyna Pajka. Obecnie uczy się tam 39 dzieci.

Źródło: Urząd Gminy Mszana Dolna

 

Zobacz również