Mszana Dolna. "Będzie anielsko! Będzie się działo!" – władze miasta zapraszają na niedzielny koncert

Mszana Dolna. "Będzie anielsko! Będzie się działo!" – władze miasta zapraszają na niedzielny koncert

Najbliższy weekend w Mszanie Dolnej zdominują obchody 10-lecia patronatu św. Michała Archanioła nad miastem. Jedną z atrakcji przygotowywanych dla mieszkańców ma być koncert finałowy warsztatów muzycznych „Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez sztukę VIII edycja”.

Próby odbywają się w sali narad Urzędu Miasta.

 – Wypracowane muzycznie utwory to wielka niespodzianka dla wszystkich, którzy pojawią się na finałowym koncercie w niedzielę, 29 września o godz. 17:00, w ramach obchodów święta miasta „Pod skrzydłami anioła” – czytamy w komunikacie.

Warsztaty prowadzi Mirosław Witkowski, a biorą w nich udział członkowie mszańskich chórów, schola parafialna, młodzież oraz seniorzy z Zagórzańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Chętnych mogłoby być więcej, ale informacja o rozpoczęciu warsztatów nie została podana do wiadomości publicznej.

Oprócz występów na parkingu pod kościołem planowane są stoiska z rękodziełem artystów z Amatorskiego Klubu Przyjaciół Sztuk Wszelakich oraz Stowarzyszenia Rękodzielników „Zagórzańscy Pasjonaci”  – partnerzy i kreatorzy marki gminy Mszana Dolna Zagórzańskie Dziedziny.

– Na stoisku „Zagórzańskich Pasjonatów” przewidziana jest produkcja aniołków na szeroką skalę – będzie to doskonała pamiątka anielskich warsztatów! – deklarują organizatorzy.

O drodze do uzyskania patronatu pisaliśmy już wcześniej. Zapraszamy do obejrzenia archiwalnych zdjęć z uroczystości nadania patronatu i poświęcenia sztandaru. Wtedy po raz pierwszy Mszaną Dolną zawładnęli aniołowie.

https://www.tv28.pl/9630-mszana-dolna-trwaja-przygotowania-do-obchodow-10lecia-patronatu-sw-michala-archaniola-nad-miastem

źródło: Urząd Miasta Mszana Dolna

Zobacz również