OSP Przyszowa z nowym wozem ratowniczo – gaśniczym

OSP Przyszowa z nowym wozem ratowniczo – gaśniczym

Dzięki wsparciu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie, Komendanta Głównego PSP oraz wkładu z budżetu Gminy Łukowica Jednostka OSP w Przyszowej wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, którego wartość wynosi 759 894,00 zł.

Nowy samochód tej klasy to wielka radość dla członków OSP, miejscowości Przyszowa, jak i całej gminy. Działania strażaków, ich zapał, oddanie i chęć niesienia pomocy dostrzegane są przede wszystkim w sytuacjach zagrożenia mienia, zdrowia czy życia ludzkiego.

Niejednokrotnie udowodnili oni na terenie całej gminy, że ich zaangażowanie i poświęcenie są bezcenne w momencie kiedy konieczne jest natychmiastowe podjęcia działań ratowniczych. Aby te działania były jeszcze lepiej i sprawniej realizowane niezbędne jest wsparcia ze strony różnych instytucji, w postaci zapewnienia im profesjonalnego sprzętu, w tym również samochodów.

Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy na terenie gminy Łukowica w OSP Przyszowa przyczynia się przede wszystkim do podniesienia poziomu bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców, tak na terenie miejscowości Przyszowa, gminy Łukowica jak i powiatu limanowskiego, a w razie potrzeby i w odleglejszych obszarach.

Życzę wszystkim strażakom, by sprzęt ten służył im jak najlepiej, w akcjach ratowniczych jak najrzadziej, ale kiedy będzie konieczność jego użycia, niech spełnia swoje zadania na jak najwyższym poziomie! – komentuje Bogdan Łuczkowski, Wójt Gminy Łukowica.

Zobacz również