Region. Samorządowcy odebrali czeki potwierdzające dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych

Region. Samorządowcy odebrali czeki potwierdzające dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych

W delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu samorządowcy z Limanowszczyzny odebrali symboliczne czeki potwierdzające uzyskanie dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wojewodę małopolskiego, Piotra Ćwika, reprezentował dyrektor Wydziału Administracji i Logistyki, Arkadiusz Psica. Do powiatu limanowskiego i jego gmin trafi ponad 15,1 mln zł.

Dofinansowanie zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego otrzymał powiat limanowski, a także gminy  Limanowa, Kamienica, Laskowa, Słopnice i Tymbark. Dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych zostaną przebudowane i wyremontowane odcinki dróg powiatowych w Mszanie Górnej i Łętowem, Stróży, a także Słopnicach i Zalesiu. W gminie Limanowa zostaną przebudowane drogi w Męcinie, Kłodnem i Starej Wsi. W gminie Kamienica planowany jest remont drogi i przepustu w Zasadnem oraz droga  Kamienica – Klenina. W gminie Laskowa zaplanowano remont dróg w Ujanowicach oraz w Laskowej.  Gmina Słopnice otrzymała dotację na dwa projekty. W Tymbarku zaplanowano remont drogi gminnej Ogrodowa.

Zadaniem Funduszu Dróg Samorządowych jest finansowanie budowy, przebudowy i remontów dróg powiatowych i gminnych, a także zadań, obejmujących budowę mostów lokalizowanych w ciągu dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

żródło: www.malopolska.uw.gov.pl

 

Zobacz również