Tenczyn. Zobacz relację z 9. Festiwalu "Beskidzka Podkówecka"

Tenczyn. Zobacz relację z 9. Festiwalu "Beskidzka Podkówecka"

W minioną niedzielę Tenczyn gościł uczestników 9. Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka". Impreza była podsumowaniem górskich wędrówek po beskidzkich szlakach i ostatnim w 10. jubileuszowej akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" wydarzeniem kulturalnym, które zorganizowało Forum Gmin Beskidu Wyspowego.

Komisja konkursowa w składzie Michalina Wojtas – choreograf, Jadwiga Adamczyk -muzyk oraz Benedykt Kafel – etnograf po obejrzeniu 8 zespołów dorosłych i 3 zespołów młodzieżowych i dziecięcych postanowiła przyznać:
Kategoria zespoły dorosłe:
Grand Prix trafił do zespołu „Jurkowianie” z Jurkowa. Trzy równorzędne I miejsca przyznano „Dolinie Słomka” ze Stronia, „Słopnickiemu Zbyrcokowi” ze Słopnic, a także „Kijom Worci” z Pisarzowej. Dwa równorzędne II miejsca otrzymały zespoły „Banda Burek” z Wiśniowej i „Limanowian” z Limanowej. Na trzecim stopniu podium uplasowali się „Zagórzanie” z Lubnia, a wyróżnienie otrzymali „Skrzydlanie” ze Skrzydlnej.
Kategoria zespoły dziecięce i młodzieżowe:
I miejsce zdobyli „Majeranki” z Chabowki, a dwa równorzędne II miejsca otrzymali „Szczyrzycanie” ze Szczyrzyca i „Mali Toporzanie” z Tenczyna.

Zobacz również