Zalesie. Kolarstwo górskie cieszy się dużą popularnością

Ponad 150 młodych sportowców wystartowało w trzech kategoriach wiekowych w zawodach w kolarstwie górskim. Na trasach w Zalesiu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci, Młodzieży Szkolnej oraz Licealiada Młodzieży Szkolnej w tej dyscyplinie sportu.

W kategorii dziewcząt z roczników  2007 – 2008  najlepszy wynik osiągnęła Amelia Dudara, reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 3 w Słopnicach (czas 08:13,05). Drugie miejsce zajęła Natalia Węglarz z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce (czas 08:30,60), a trzecie Anna Gaweł ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej (czas 08:30,90). W tej kategorii startowało 15 zawodniczek. Miały do pokonania dystans 1 × 2 500 m. Z taką samą trasą zmierzyli się chłopcy. Tu zwyciężył Bartosz Nalepa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej (czas 07:18,65) przed Krystianem Kubińskim z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce (07:21,00) oraz Piotrem Palaczem z Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach (czas 07:25,93). Do tej kategorii zgłosiło się 29 zawodników.

W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wzięło udział 37 chłopców i 15 dziewczynek. Triumfowali Kinga Pach z Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach (czas: 15:42,64) na dystansie 2 × 2 500 m oraz Łukasz Ligas z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce (czas 20:25,89) na dystansie 3 × 2 500 m. Kolejne miejsca zajęli Aleksandra Cyrwus – reprezentantka Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej (czas 17:45,04) i Jakub Florek ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu (czas 20:44,19) oraz Joanna Wierzycka (czas 17:50,05) i Arkadiusz Opyd (czas 21:26,11) ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu.

Najstarszych uczniów reprezentowały 24 zawodniczki i 34 zawodników. Mieli do pokonania dystans 2 × 2 500 m. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Golonka z I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej (czas 15:16,32). Na drugim stopniu podium stanęła Aneta Pajor z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej (czas 15:18,29), a na trzecim – Anna Mazanek z Zespółu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej (czas 16:16,35). W kategorii  chłopców najlepszy wynik osiągnął Maciej Blecharczyk z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej (czas 15:44,32). Na podium stanęli również Adrian Krawczyk z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej (czas 16:48,00) oraz Mateusz Habieda – uczeń Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej (czas 17:00,68).