Kasina Wielka. Spartakiada dla seniorów podsumowująca program „Seniorzy na Orliki”

Kasina Wielka. Spartakiada dla seniorów podsumowująca program „Seniorzy na Orliki”

Na Orliku w Kasinie Wielkiej odbyła się Spartakiada 2019 dla seniorów. Miała ona na celu integrację społeczną, aktywność fizyczną na świeżym powietrzu oraz aktywizację seniorów.

W wydarzeniu wzięli udział seniorzy z DPS Kasina Wielka, DPS Raba Niżna, DPS Szczyrzyc, DPS Mszana Dolna oraz dzieci, młodzież i przedszkolaki z Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej wraz z opiekunami.

Uczestnicy rywalizowali w turnieju molkky, wyścigach rzędów, przeciąganiu liny, zabawach integracyjnych oraz turnieju piłki nożnej.

Odbył się również pokaz wozu strażackiego oraz prelekcja druhów z OSP Kasina Wielka na temat pracy strażaków podczas akcji gaśniczo – ratunkowych.

– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego eventu, szczególnie Dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej, strażakom z OSP Kasina Wielka, Paniom gospodyniom z KGW Kasina Wielka, wszystkim zaproszonym gościom, a przede wszystkim seniorom, którzy aktywnie wzięli udział w Spartakiadzie. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie tych imprez więcej, bo dzisiejsze spotkanie pokazało jak wspaniale seniorzy potrafią się bawić i integrować z młodzieżą czy dziećmi –  sportowe wydarzenie podsumował jego organizator Artur Żaba.

 

Źródło: Gmina Mszana Dolna 

Zobacz również