Pedagodzy, nauczyciele z terenu powiatu limanowskiego zebrali się na konferencji pt. „Uzależnienia – skutki i zagrożenia”. Celem spotkania, było poszerzenie wiedzy uczestników oraz wyostrzenie czujności w zakresie zagrożeń związanych z uzależnieniami od środków psychoaktywnych oraz uzależnieniami w sieci.
Pierwszą część spotkania rozpoczęła prezentacja Renaty Tokarskiej z PPIS w Limanowej, na temat okrągłego jubileuszu 100 – lecia służb sanitarnych w Polsce.
Sierż. sztab. Dariusz Ciba z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Limanowej poprowadził wykład pt. „Narkotyki i dopalacze”. Tematyką wykładu były zagrożenia związane z nowymi środkami psychoaktywnymi.
Następnie Katarzyna Kudyba z Centrum Szkoleń Profilaktycznych EDUKATOR, przedstawiała wykład pt. „Nowe media, a cyberchoroby. Profilaktyka uzależnień behawioralnych i substancyjnych ”. Uświadomił on słuchaczom, że często nie mamy pojęcia, w jakich wirtualnych światach poruszają się nasze dzieci, już od wczesnego dzieciństwa.
Druga część spotkania obejmowała szkolenie skierowane do nauczycieli, z zakresu szkolnych programów antytytoniowych. Ewa Wątroba z PSSE w Limanowej, przedstawiła ramowe założenia realizacji programów antytytoniowych w bieżącym roku szkolnym oraz wyniki realizacji za rok szkolny 2018/19. Omówiono także tematykę dotyczącą profilaktyki HIV/AIDS oraz Kampanii „Rzuć palenie razem z nami”.
Organizatorem konferencji była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Limanowej.
Źródło: powiat.limanowski.pl