Limanowa. Szkoła Muzyczna im. Grażyny Bacewicz świętowała pół wieku działalności

Limanowa. Szkoła Muzyczna im. Grażyny Bacewicz świętowała pół wieku działalności

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz, świętowała jubileusz 50- lecia swojego istnienia. Rozpoczęła swoją działalność w 1969 roku, na bazie filii PSM im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu, kształcąc kilkudziesięciu uczniów w klasach fortepianu, skrzypiec, klarnetu trąbki oraz akordeonu.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Bazylice p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Następnie  w szkole odbył się koncert z udziałem wychowanków szkoły oraz wręczenie nagród dla osób, które szczególnie przysłużyły się szkole w ciągu półwiecza jej działalności.

Obecnie w Państwowej Szkole Muzycznej uczy się ponad 200 dzieci. Uczniowie mają możliwość kształcenia się w klasach fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, gitary, akordeonu, fletu, klarnetu, saksofonu, trąbki, a także perkusji.

– Dzięki wysiłkom dyrekcji oraz personelu, uczniowie mogą z sukcesami rozwijać swoje muzyczne pasje. Oby praca wychowawcza na rzecz dzieci i młodzieży była owocna oraz przynosiła wiele dumy i radości. Niech nigdy , nie zabraknie motywacji i inspiracji do codziennych wyzwań – mówi Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

 Źródło: powiat.limanowski.pl

Zobacz również