Limanowa. W dworze Marsów zagra Sebastian Atrament

Limanowa. W dworze Marsów zagra Sebastian Atrament

W białej ciemności mgieł jesiennych, gdzie niknie każdy dźwięk w miękkiej niebytności, a echa dochodzą ze światów odległych, krain z przeszłości, wspomnień od dawna nietkniętych…zbliża się listopad, który powoli niczym mgła opadająca siwym płaszczem na dolinę, nadchodzi wraz ze swoją specyficzną, refleksyjną atmosferą.

Zbliża się melancholijnym krokiem, któremu chcemy w ramach Jamu na MARSIE nadać bardzo interesujące akustyczne brzmienie ukryte w utworach, które 2 listopada (sobota) o godz. 20.00 zagra dla nas Sebastian Atrament.

Artysta zagra swoje autorskie utwory oraz przeniesie nas w świat ikon polskiej muzyki, które odeszły już do krainy mglistych cieni lecz ich muzyka jest ciągle żywa. Niejeden z nas zapewne już po pierwszych nutach będzie w stanie rozpoznać utwory Tadeusza Nalepy (Brekout), Marka Jackowskiego (Maanam), Ryszarda Riedla (Dżem), Grzegorza Ciechowskiego (Obywatel G.C.), Jacka Skubikowskiego (Wolna Grupa Bukowina, Lady Punk), Jimi Hendrix’a, BB King’a czy Freddie Mercury’ego (Queen).

Nawet można przyznać, że ten nietypowy „zaduszkowy koncert” w rockowo-blusowej aranżacji przywoła wspomnienia nie tylko sławnych muzyków, ale dla wielu stanie się prywatną wędrówką po krainie wspomnień, gdzie każdy utwór łączy się zapewne z konkretnymi osobami, które spotkało się na ścieżkach życia, w jakiejś tam przeszłości.

Być może dla wielu brzmi ta zapowiedź specyficznie, ale i listopadowy czas jest taką chwilą w tym szaleńczo biegnącym świecie, kiedy nawet Jam na MARSIE to możliwość wspólnego spotkania, posłuchania dobrej muzyki przywołującej wspomnienia, a nawet zaśpiewania wraz artystą (czy dla bardziej nieśmiałych zanucenia pod nosem) ulubionych kawałków.

Wszystkich zainteresowanych kolejnym koncertem w zabytkowych murach Dworów Marsów przypominamy, że liczba miejsc na koncercie jest ograniczona, dlatego bilety w cenie 10 zł (w cenie znajduje się catering), będę dostępne w systemie przedsprzedaży od 22.10. – 02.11., jak również bezpośrednio przed i w trakcie koncertu, do zakupienia w siedzibie muzeum przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej. Zapraszamy!

Zobacz również