Mszana Dolna. Orkiestra Dęta OSP promowała swoje miasto na Bałkanach

Mszana Dolna. Orkiestra Dęta OSP promowała swoje miasto na Bałkanach

Mszańska Orkiestra Dęta OSP już dawno pokazała, że może koncertować w każdym rejonie Europy. We wrześniu gościła w Grecji i Chorwacji.

W Grecji mszańscy muzycy mieszkali w Larisie. Zarówno lokalna społeczność, jak i Polacy mieszkający w tych okolicach na stałe chętnie przychodzili na wieczorne koncerty.

Tam życie rozpoczyna się nocą, co było widać po lokalnej społeczności, która dobrze bawiła się przy dźwiękach orkiestrowej muzyki. Spotkaliśmy również Polaków. Nie obyło się bez owacji i wzruszenia. Na greckiej scenie zaprezentowały się m. in. orkiestry z Grecji, Rumunii i Polski. Nawiązaliśmy nowe znajomości i zapoznaliśmy się z ich kulturą  – relacjonuje Karolina Duda, sekretarz orkiestry.

W Chorwacji oprócz występów przewidziano zwiedzanie i odpoczynek.

Naładowaliśmy akumulatory na jesień, która w tym czasie zagościła w Mszanie. Niezapomniane były koncerty na plaży – dodaje Karolina Duda.

Ostatnim punktem wyjazdu była Krapina i udział w jubileuszu 50-lecia działalności tamtejszej orkiestry.

Członkowie orkiestry dziękują za wsparcie finansowe Urzędowi Miasta Mszana Dolna, OSP w Mszanie Dolnej, firmom: JANDA Resort & Conference, TYMBARK – MWS SP. Z O.O. SP.K., PSB Mrówka Mszana Dolna, „DUDA” G. A. Duda.

fot. Józef Zięba, Paweł Rataj

Zobacz również