Mszana Dolna/ Słupsk. Mszańscy wędkarze na podium Mistrzostw Polski i cyklu Grand Prix Polski

Mszana Dolna/ Słupsk. Mszańscy wędkarze na podium Mistrzostw Polski i cyklu Grand Prix Polski

Piotr Armatys, Szymon Czech, Dawid Kowalski, Marek Kowalski oraz Piotr Kubik mają za sobą udany występ w zawodach na rzece Łupawie. Odbyły się tam XLIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Wędkarstwie Muchowym oraz ostatnia rywalizacja w cyklu Grand Prix Polski.

W klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Polski Piotr Armatys znalazł się na szóstym miejscu. Natomiast wraz z Grzegorzem Gołofitem i Matuszem Irsakiem stanął na drugim stopniu podium, zdobywając wicemistrzostwo w barwach OKW Bystrzyca Lublin I. Drużyna WKS Dunajec sekcja Mszanka zakończyła te zawody na ósmym miejscu.

Z kolei w cyklu Grand Prix Polski Dawid Kowalski, Marek Kowalski oraz Piotr Kubik odnieśli duży sukces, zajmując pierwsze miejsce wśród drużyn. W klasyfikacji indywidualnej w pierwszej dziesiątce uplasowali się Piotr Armatys i Piotr Kubik. Zawody odbywały się od kwietnia do października na Wiśle, Sanie, Dunajcu oraz Łupawie.

Ostatnie zawody zorganizowano w urokliwym miejscu. Czuliśmy się jak w bajce. Stykaliśmy się z dziką przyrodą, która rządzi się swoimi prawami. Zarówno rzeka, jak i lasy są wolne od ingerencji człowieka. Niesamowite wrażenia, tym bardziej, że mszańscy wędkarze wyjechali stamtąd jako zwycięzcy cyklu Grand Prix. Warto podkreślić, że jest to historyczny wynik – powiedział Piotr Armatys.

fot. Marian Chrustek

Zobacz również