Niedźwiedź. Było odblaskowo w całej szkole

Niedźwiedź. Było odblaskowo w całej szkole

21 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana zorganizowali akcję w ramach konkursu "Odblaskowa szkoła". Ich placówka rozświetliła się kolorami odblasków. To koliejna inicjatywa, którą szkoła podjęła w tym roku.

Tym pomysłem chcemy podkreślić znaczenie bezpieczeństwa i przyciągnąć uwagę wszystkich do promocji noszenia odblasków. Nasze wspólne działania dotyczące bezpieczeństwa na drodze będą kontynuowane nie tylko podczas trwania konkursu – mówi organizatorzy przedsięwzięcia.

W przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II uczniowie placówki zgromadzili się na wspólnym spotkaniu przed szkołą, aby w promieniach odblaskowo oświetlonego budynku trwać w chwili czuwania i wspólnej modlitwie prowadzonej przez ks. Dominika Wocha.

Uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe otoczyli świetlny różaniec, przyzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II poprzez modlitwę dziesiątkiem różańca świętego i wspomnieniem wszystkich świętych naszych patronów. Akcję poprzedziła bardzo dobra współpraca osób aktywnie zaangażowanych. Na koniec odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski ,kierując naszą myśl ku przesłaniu Św. Jana Pawła II,, Totus Tuus Maryjo”.

Dzieci wraz z rodzicami licznie przybyli na to wydarzenie zaraz po nabożeństwie różańcowym w naszej parafii, na które uczęszczają zawsze z różańcem i przypiętym do rękawa elementem odblaskowym.

Inicjatorami przedsięwzięcia były dzieci i młodzież, które aktywnie współpracowały ze swoimi opiekunami w zakresie promowania Dnia Papieskiego i bezpieczeństwa na drodze.

Źródło:www.zsig.niedzwiedz.pl

Zobacz również