Przyszowa. W ramach konkursu uczniowie przygotowali odblaskowe kanapki

Przyszowa. W ramach konkursu uczniowie przygotowali odblaskowe kanapki

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przyszowej przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Celem konkursu było wyposażenie jak największej liczby uczniów w elementy odblaskowe, zachęcanie do noszenia odblasków oraz propagowanie bezpiecznego poruszania się po drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Finał akcji „Odblaskowa Szkoła” zakończył się happeningiem, który polegał m.in. na wykonaniu przez każdą klasę odblaskowych kanapek. Podekscytowani uczniowie, w odblaskowych ubraniach od samego rana z pomocą swoich wychowawców tworzyli kulinarne dzieła z rozmaitych produktów.

W tym dniu w szkole zagościli policjanci oraz szanowne grono seniorów. Podczas wspólnej zabawy, przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, odblaskowy pokaz mody, degustacje odblaskowych kanapek oraz wręczono nagrody. Zaproszeni seniorzy, również otrzymali opaski odblaskowe, oraz oceniali kulinarne popisy uczniów. Ostatnim punktem programu był pokaz radiowozu policyjnego. Wszyscy chętni uczniowie mogli wsiąść do  samochodu i założyć policyjną czapkę.

Zakończenie konkursu „Odblaskowa szkoła” nie oznacza zakończenia działań na rzecz bezpieczeństwa. Tegoroczna edycja konkursu pokazała całkiem nowe pomysły, pomogła utrwalić prawidłowe zachowania  i wytworzyć pewne nawyki bezpieczeństwa, które trzeba kontynuować. Pamiętajmy jednak, że pomimo najjaśniejszych odblasków,  pieszy to najbardziej narażony na niebezpieczeństwo uczestnik w ruchu drogowym.

 

Zobacz również