Region. Policja przypomina zasady bezpieczeństwa

Region. Policja przypomina zasady bezpieczeństwa

W związku ze wzmożonym ruchem w okolicach cmentarzy policja apeluje o ostrożność i przypomina podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa.

Przed dłuższym wyjazdem należy przede wszystkim zabezpieczyć mieszkanie – zamknąć wszystkie okna i drzwi oraz włączyć alarm lub skorzystać z pomocy sąsiedzkiej. Należy również wyłączyć urządzenia elektryczne i gazowe. Ważne jest zachowanie dyskrecji podczas planowania podróży oraz zdeponowanie gotówki w banku.

Na cmentarz nie należy zabierać większych kwot pieniędzy i wartościowych przedmiotów. Portfel i telefon komórkowy najlepiej trzymać w wewnętrznej kieszeni, zwracać uwagę na torebki i plecaki.

Korzystając z prywatnego samochodu, trzeba zapoznać się ze zmianami w organizacji ruchu w okolicach nekropolii. Najbezpieczniej parkować w miejscach oświetlonych, pamiętając o dokładnym zamknięciu pojazdu i schowaniu wartościowych rzeczy.

Policja przypomina też o nadzorowaniu dzieci, aby nie zgubiły się w tłumie. Warto wyposażyć je w kartkę z danymi kontaktowymi i uczyć, by w sytuacji kryzysowej zwracały się do przedstawicieli służb mundurowych: policjanta, strażnika miejskiego, strażaka oraz harcerza. Należy zwracać szczególną uwagę na osoby starsze.

Jak co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych na ulicach pojawią się dodatkowe policyjne patrole, które nie tylko będą dbały o nasze bezpieczeństwo, ale także służyły pomocą. Dlatego stosujmy się do poleceń i wskazówek wydawanych przez policjantów lub innych funkcjonariuszy, pełniących służbę w rejonach cmentarzy. Warto pamiętać, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy również od nas samych – czytamy w komunikacie.

źródło: Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji

Zobacz również