Słopnice/Vermont. Bernie Sanders miał zawał serca

Słopnice/Vermont. Bernie Sanders miał zawał serca

Lekarze Berniego Sandersa, który dwa dni temu został hospitalizowany w związku z bólem w klatce piersiowej, poinformowali, że senator przeszedł zawał serca. Sanders ubiega się o nominację swojej partii w wyborach prezydenckich w USA w 2020 roku – informuje stacja tvn24.pl.

Przypomnijmy. Ojciec Berniego Sandersa, Eliasz Sanders, urodził się w Słopnicach i w wieku 17 lat (w 1921 r.) wraz z bratem  wyemigrował do Nowego Jorku.  W sierpniu 2013 roku Bernie Sanders odwiedził gminę Słopnice, gdzie od wójta Adama Sołtysa otrzymał zachowane po rodzinach pamiątki, zdjęcia oraz kopie dokumentów związane z rodziną Sandersów. Podczas pobytu senator wraz z małżonką i jego bratem odwiedzili także miejsca pamięci związane z II wojną światową, jak również miejsce, w którym znajdował się, nieistniejący już dzisiaj,  dom rodzinny jego przodków.

W bezpośrednim kontakcie senator Sanders okazał się bardzo życzliwym, ciepłym i serdecznym człowiekiem, bez cienia wyniosłości czy pychy, a przecież w swoim życiu wiele osiągnął.

78-letni Sanders, senator ze stanu Vermont, jest najstarszym kandydatem starającym się o nominację demokratów w wyścigu o Biały Dom. Określa się jako „demokratyczny socjalista”. (http://www.tvn24.pl)

Źródło: UG Słopnice, www.tvn24.pl

Zobacz również