Urszula Nowogórska i Wiesław Janczyk odebrali zaświadczenia o wyborze

Urszula Nowogórska i Wiesław Janczyk odebrali zaświadczenia o wyborze

W czwartek posłowie na Sejm IX kadencji odebrali zaświadczenia o wyborze. Dokumenty wręczył przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej – Wiesław Kozielewicz. Zaświadczenia otrzymali również posłowie z Limanowszczyzny – Urszula Nowogórska oraz Wiesław Janczyk.

Dzisiaj miałam zaszczyt w Warszawie odebrać z rąk przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej zaświadczenie o wyborze na posła RP. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili – skomentowała debiutująca w sejmie, Urszula Nowogórska.

– Dzisiaj pełna pozytywnych emocji chwila wręczenia zaświadczeń o wyborze na posła w obecności osób pełniących najważniejsze funkcje państwowe. Przy tej okazji jeszcze raz myślę o wszystkich, którzy wspierali mnie i umacniali w drodze do uzyskania mandatu na IX kadencję Sejmu. Nie zawiodę Państwa zaufania – napisał Wiesław Janczyk.

Dla posłów wybranych po raz pierwszy organizowane są szkolenia dotyczące m.in. funkcjonowania Sejmu, procedury głosowań i warunków wykonywania mandatu poselskiego oraz formy współpracy międzynarodowej parlamentu.

Pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji odbędzie się 12 listopada.

źródło: www.sejm.gov.pl

fot. Kancelaria Sejmu/ Łukasz Błasikiewicz

Zobacz również