Dobra. Dzięki dotacji orkiestra dęta ma nowy instrument

Dobra. Dzięki dotacji orkiestra dęta ma nowy instrument

Podczas specjalnej lekcji otwartej w auli Szkoły Muzycznej I st. w Dobrej zaprezentowano klarnet basowy. Instrument został zakupiony dla orkiestry dętej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dofinansowanie dla projektu „Nowe barwy muzyczne orkiestry OSP Dobra” udało się pozyskać w ramach konkursu „Małopolskie Orkiestry Dęte”, zorganizowanego przez Województwo Małopolskie.

Nowy instrument wzbogaci brzmienie orkiestry. Pokazową lekcję i warsztaty poprowadził Paweł Miśkowicz, dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Dobrej, który od początku wspiera i aktywnie uczestniczy w projekcie realizowanym przez OSP. W spotkaniu wzięli udział m.in. prezes OSP Dobra, Stanisław Olesiak, kapelmistrz Anna Krywobodorenko, nauczyciele szkoły muzycznej I st. w Dobrej – Martyna Chmiel i Mateusz Chmiel, a także – Magdalena Rapacz i Justyna Tokarczyk, odpowiedzialne za wykonanie zadania.

Projekt pod nazwą „Nowe barwy muzyczne Orkiestry OSP Dobra” realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Gminy Dobra.

źródło: Gmina Dobra

fot. Justyna Tokarczyk

Zobacz również