Gmina Mszana Dolna. Nowe miejsca przystankowe przy "krajówce"

Gmina Mszana Dolna. Nowe miejsca przystankowe przy "krajówce"

Przy DK 28, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 964 w Kasinie Wielkiej powstało miejsce przystankowe (w pobliżu sklepu "Żabka"). Postawiono również wiaty przystankowe, które chronią pasażerów przed wiatrem, słońcem i deszczem.

– Mieszkańcy z pewnością będa zadowoleni z faktu, że takie miejsca przystankowe powstały. Ich umiejscowienie w tej części naszej miejscowości stanowi olbrzymie udogodnienie zwłaszcza dla dzieci i młodzieży oraz starszych mieszkańców – podkreśla Rafał Kubowicz, radny gminy Mszana Dolna i mieszkaniec Kasiny Wielkiej.

To właśnie z jego inicjatywy i na wniosek mieszkańców miejscowości powstały miejsca przystankowe. Na razie nie wiadomo jak będa się one sprawdzały w praktyce. Przystanki znajdują się na drodze gminnej, rzadko używanej przez samochody, mieszczącej się w sąsiedztwie „krajówki”.

– Chciałem też w imieniu mieszkańców i własnym podziękować wszystkim osobom, które poparły inicjatywę i działania, bo w szybkim tempie udało się tę sprawę załatwić – dodaje radny gminy.

 

Zobacz również