Konkursowa zbiórka makulatury dla szkół z terenu gminy Limanowa

Konkursowa zbiórka makulatury dla szkół z terenu gminy Limanowa

Makulaturę zbieramy, o naszą Gminę dbamy – to hasło konkursu proekologicznego skierowanego do uczniów szkół gminnych, którego celem jest zbiórka jak największej ilości makulatury.

Szkoły gminne w terminie do 12 listopada br. zgłosić mogą chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu, a zachętą do udziału w inicjatywie są nagrody przewidziane dla placówek oświatowych za zebranie największej ilości makulatury.

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni spośród placówek oświatowych w 3 kategoriach uwzględniających liczbę uczniów danej szkoły i dzieci z oddziałów przedszkolnych:

  1. Grupa 1 – SP w Kaninie, SP Nr 2 w Męcinie, SP w Nowym Rybiu,  SP Nr 1 w Siekierczynie, SP w Wysokiem;
  2. Grupa 2 – SP w Kłodnem, SP w Młynnem, SP w Pisarzowej, SP Nr 2 w Siekierczynie, SP Nr 2 w Starej Wsi;
  3. Grupa 3 – SP Nr 1 w Męcinie, SP w Mordarce, SP w Pasierbcu, SP w Rupniowie, SP Nr 1 w Starej Wsi.


 

Każda Szkoła biorąca udział w Konkursie otrzyma dyplomy, a zwycięska placówka z każdej grupy czek na kwotę 2.000,00 zł, z przeznaczeniem na organizację wybranej przez siebie imprezy szkolnej (np. zabawa karnawałowa, dzień dziecka, itp.)

 

Zgłoszeń można dokonywać osobiście lub mailowo w terminie do 12 listopada 2019 r. do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Komunikacji Urzędu Gminy Limanowa lub do Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej.

Zbiórka makulatury w szkołach gminnych prowadzona będzie  do 29 listopada 2019 r.

A co podlega zbiórce?
Do makulatury zaliczamy: opakowania z papieru, karton, tekturę (także falistą), katalogi, ulotki, prospekty, gazety i czasopisma, papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki, zeszyty i książki, papier pakowy, torby i worki papierowe.

Bardzo ważne jest, by oddawana do ponownego przetworzenia makulatura była sucha   i oczyszczona z różnego rodzaju dodatków niepapierowych, np. zszywaczy, skoroszytów, folii czy nitek oraz kleju. Bardzo ważne jest także, by nie była powleczona folią lub innym tworzywem (dlatego też np. opakowania kartonowe po sokach, mleku itp. NIE SĄ makulaturą)

 
 
Podsumowanie Konkursu i wręczenie nagród zaplanowano na koniec stycznia 2020 r.
 
Zachęcamy uczniów do uczestnictwa w konkursie i walkę o nagrody dla swoich szkół!
 
Poniżej w załączniku szczegółowy Regulamin Konkursu.
 
 
 
 

Liczba wyświetleń: 83

Zobacz również