Popłynęli po zdrowie dla Justyny Stochel

Popłynęli po zdrowie dla Justyny Stochel

Maraton pływacki oraz kiermasz ciast to atrakcje jakie czekały 11 listopada na odwiedzających Pływalnię Limanowską. Tego dnia, wspaniała zabawa połączona została z akcją charytatywną.

Głównym celem wydarzenia było zebranie pieniędzy na leczenie Justyny Stochel, która boryka się z poważną chorobą nowotworową. Kwota jaką uzyskano ze zbiórki wyniosła 7 638,27 zł.

Aby pomóc chorej mieszkance Limanowej, wszyscy biorący udział w maratonie pływackim wchodzili na basen za 1 zł i przekazywali datki do puszki Fundacji Siępomaga. Jedna długość basenu równała się 1 zł do puszki fundacji. W maratonie udział wzięło 120 osób. Nad sprawnym przebiegiem tego wydarzenia czuwali instruktorzy szkół pływania Aligator, MM Delfin i KS Limanowa Swim, którzy aktywnie włączyli się w akcję pomocy.

To jednak nie wszystko, ponieważ w holu głównym pływalni odbywał się w tym czasie kiermasz przepysznych ciast i słodkości przygotowany przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Limanowskiego. Wielu uczestników pływalni również tam wpłacało datki na rzecz chorej Justyny. Zbiórkę do puszek przeprowadzili uczniowie z Jednostki Strzeleckiej 2402 Limanowa ZS „Strzelec”.

– Jestem bardzo wdzięczny wszystkim osobom, które tak chętnie włączyły się w akcję pomocy dla Justyny. Przekazana przez Was kwota w całości zostanie przeznaczona na leczenie mieszkanki naszego powiatu. Dziękuję za udział, każdy gest oraz pomoc w organizacji – powiedział Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. – W sposób szczególny podziękowania przekazuję Burmistrzowi Miasta Limanowa jako współorganizatorowi wydarzenia, ale również pracownikom pływalni, szkół pływania Aligator, MM Delfin oraz klubu Sportowego Limanowa Swim. Dziękuję również uczniom z Jednostki Strzeleckiej 2402 Limanowa ZS „Strzelec” za przeprowadzenie kiermaszu oraz Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich ze  Starej Wsi Roli, Zbludzy, Wilkowiska, Laskowej, Łososiny Górnej, Męciny i Podłopienia za przygotowanie pysznych ciast i wypieków.

inf. Powiat Limanowski 

 

Zobacz również