Region. „Gorączka złota” w powiecie limanowskim. Zmagania z ortografią i interpunkcją podczas Dyktanda Limanowskiego

Region. „Gorączka złota” w powiecie limanowskim. Zmagania z ortografią i interpunkcją podczas Dyktanda Limanowskiego

Blisko 100 osób z całego powiatu próbowało swoich sił w IV Dyktandzie Limanowskim. Nie było łatwo. Tekst, ułożony przez prof. Mirosławę Mycawkę, zawierał wiele zagadek ortograficznych i interpunkcyjnych. Osadzony był topograficznych realiach powiatu limanowskiego.

Pierwszy raz, dzięki transmisji online, uczestnicy mogli pisać jednocześnie w dwóch miejscach – Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej oraz Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej.

Chcę podziękować wszystkim uczestnikom, jurorom, autorce tekstu dyktanda prof. Mirosławie Mycawce, współorganizatorom i sponsorom. Sam tekst dyktanda ma sporo pułapek ortograficznych, ale jest niewątpliwie ładnie napisaną historią o gorączce złota na terenie naszego powiatu. Teraz jurorzy oceniają prace konkursowe, a my z niecierpliwością oczekujemy na wyniki. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 29 listopada o godzinie 11:00 w MBP w Limanowej – podsumowuje Joanna Michalik, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

To nasza druga, po Narodowym Czytaniu, wspólna inicjatywa. Pragniemy dotrzeć do jak największej rzeszy czytelników na terenie powiatu limanowskiego. Cieszymy się, że czytelnicy z Mszany Dolnej i okolic mogą uczestniczyć w naszych akcjach na miejscu – dodaje Agnieszka Orzeł, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej.

Jurorami konkursu są pracownicy naukowi Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego – dr hab. Mirosława Mycawka, prof. UJ, dr Donata Ochmann oraz dr Artur Czesak.

fot. Joanna Michalik, Monika Antosz-Grodzicka

Zobacz również