Region. Zobacz relację filmową z obchodów Święta Niepodległości w powiecie limanowskim

Region. Zobacz relację filmową z obchodów Święta Niepodległości w powiecie limanowskim

Mieszkańcy naszego regionu obchodzili 101. rocznicę odzyskania Niepodległości. W każdym zakątku powiatu limanowskiego odbyły się wydarzenia o charakterze patriotyczno-religijnym.

Limanowa: 

W Limanowej uroczystości Święta Niepodległości rozpoczęły się o godz. 9. Na Mały Rynek przyjechał Komendant Józef Piłsudski. Później odegrano hymn państwowy i hymn miasta. Był tez apel poległych, który odczytał Stanisław Dębski.

Po okolicznościowych przemówieniach władze miasta odznaczyły inicjatorów wybudowania pomnika Komendanta Piłsudskiego, który w ubiegłym roku odsłonięto na Małym Rynku. Zarówno pod pomnikiem Komendanta J. Piłsudskiego, jak i Pomnikiem Niznanego Żołnierza goście uroczystości złożyli wiązanki kwiatów. Zwieńczeniem obchodów była msza św. 

 Chyszówki:

Uroczystości patriotyczne odbyły się również na Przełęczy Edwarda Rydza- Śmigłego. Przed mszą św. miał miejsce apel pamięci, a zaproszone delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Był też występ przedszkolaków z Dobrej.

 

Limanowa: „Pociąg do wolności”

O godz. 11.30 z dworca kolejowego w Nowym Sączu wyruszył „Pociąg do wolności”. Zabytkowy skład pociągu retro zatrzymał się na kilku stacjach. My z naszą kamerą byliśmy na stacji PKP w Limanowej.

Limanowa: Koncert

O godz. 21. w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej odbył się koncert Pieśni Patriotycznych i Maryjnych zatytułowany „W hołdzie Ojczyźnie i Maryi Limanowskiej Pani”. Był on transmistowany na antelenie telewizji Trwam. Patronat nad nim objęli Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Mieczysław Uryga, Starosta Limanowski. 

Fot: organizatorzy wydarzeń, Justyna Tokarczyk, Paweł Grab.

Zobacz również