Tymbark. Koncert patriotyczny "Polsko ojczyzno ma"

Tymbark. Koncert patriotyczny "Polsko ojczyzno ma"

Wczoraj w Kościele Parafialnym w Tymbarku, w ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości, odbył się koncert patriotyczny pn. Polsko ojczyzno ma. Wydarzenie organizowanie wspólnie przez Parafię pw. Narodzenia NMP w Tymbarku i Gminę Tymbark zgromadziło liczne grono odbiorców, nie tylko mieszkańców naszej gminy.

Koncert otworzyli Gospodarze wydarzenia: ks. Proboszcz Jan Banach i Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek, którzy przywitali przybyłych gości i podziękowali za tak liczny udział.

Podczas koncertu wystąpili światowej sławy artyści: Bogusław Morka, tenor obdarzony niezwykle pięknym głosem o wyjątkowo ciepłej, aksamitnej barwie uważany przez znawców za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta i Sylwia Strugińska sopranistka Teatru Muzycznego w Łodzi, którym akompaniował prof. Marek Pająk z Akademii Muzycznej w Łodzi.

Artyści zaprezentowali, solo i w duecie, pieśni religijne i patriotyczne, które przeplatane były rozważaniami oraz wierszami najsłynniejszych polskich poetów m.in.  Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Władysława Bełzy czy Jana Pawła II.

Zachwycona publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami i owacją na stojącą. Na zakończenie, w hołdzie Janowi Pawłowi II odśpiewano wspólnie dwa ulubione utwory Papieża–Polaka: Abba Ojcze i Barkę.

inf. Gmina Tymbark 

Zobacz również