Mszana Dolna. Szkoła Podstawowa nr 1 podsumowuje dorobek sportowy początku roku szkolnego

Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej aktywnie bierze udział w różnych zawodach sportowych. W tym roku szkolnym uczniowie startowali już 16 razy w 29 konkurencjach w zawodach powiatowych. Siedmiokrotnie zdobyli tytuły mistrzowskie, a sześciokrotnie wicemistrzowskie.

Mistrzem powiatu limanowskiego w kolarstwie górskim został Bartosz Nalepa. Drugie miejsce zajęła Ola Cyrwus, a trzecie Ania Gaweł. Sukcesy odniosły również drużyny, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.

W zawodach lekkoatletycznych na trzecim miejscu stanął Kamil Spórna (bieg na 300m), w innych konkurencjach uczniowie zebrali 7 dyplomów.

Na mistrzostwach powiatu w sztafetowych biegach przełajowych tytuł wicemistrzowski zdobyła drużyna dziewcząt.

W halowej piłce reprezentacje szkoły dwukrotnie stanęły na trzecim miejscu podium.

W turnieju szachowym uczniowie zakończyli zawody z brązowym medalem.

W Igrzyskach  Dzieci w Koszykówce 3×3, drużyny dwukrotnie zdobyły wicemistrzostwo powiatu limanowskiego.

W  powiatowym turnieju „Mały Mistrz” reprezentacja szkoły zajęła trzecie miejsce.

Na mistrzostwach powiatu limanowskiego w pływaniu najlepszymi pływakami zostali: Zosia Jania, Michał Łopata oraz Wiktor Aksamit. Wicemistrzowskie tytuły zdobyły sztafety chłopców (młodszych i starszych).

źródło: SP nr 1 w Mszanie Dolnej