Region. Pięć kolizji. Policjanci podsumowali działania na drodze w czasie świąt

Region. Pięć kolizji. Policjanci podsumowali działania na drodze w czasie świąt

Policjanci z naszego regionu podsumowali działania służb na drodze. Odnotowali oni pięć kolizji drogowych. Powodem kolizji była przede wszystkim nieuwaga kierowców.

24 grudnia ok. 13:48 w Mszanie Dolnej kierowca Seata Ibizy w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków panujących na drodze stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem w wyniku czego zjechał na pobocze uderzając w betonową studnię należąca do UM Mszana Dolna. Kierujący był trzeźwy. Ukarany został mandatem. 

Również w Wigilię ok. 13:05 w Łostówce kierująca pojazdem marki VW Passat podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, najechała na prawidłowo poruszający się pojazd marki VW Tiguan. Została ona ukarana mandatem.

drugi dzięń świąt  ok. 14:20 w Mordarce kierowca Seata Leona podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi marki Audi A3, doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Obaj kierowcy byli trzeźwi, a sprawca został ukarany mandatem karnym.

 Tego samego dnia ok. 13:45 w Podłopieniu na DK 28 kierujący pojazdem marki Volvo  w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków atmosferycznych na łuku drogi  stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. Zjechał do przydrożnego rowu powodując wywrócenie się pojazdu. Kierujący był trzeźwy i ukarano go mandatem karnym.

Zobacz również