Wiesław Janczyk "zakładnikiem" własnych obietnic? Kołdra za krótka, aby budować obwodnicę Mszany Dolnej

Wiesław Janczyk "zakładnikiem" własnych obietnic? Kołdra za krótka, aby budować obwodnicę Mszany Dolnej

Wiesław Janczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości kilka dni temu miał okazję uczestniczyć w sesjach miasta i gminy Mszana Dolna. Radni pytali o budowę obwodnicy Mszany Dolnej, która mogłaby rozwiązać komunikacyjne problemy zagórzańskich gmin.

– To inwestycja, która zostanie zrealizowana. Nic nie zatrzyma budowy obwodnicy Limanowej – mówił jeszcze przed wyborami Wiesław Janczyk. Informacja ta lotem błyskawicy obiegła lokalne media, a poseł PiS pochwalił się w mediach społecznościowych zdjęciem  z Andrzejem Adamczykiem, który przekazał 6 mln środków rządowych na opracowanie projektu budowy obwodnicy.

W ubiegły piątek na sesji Rady Gminy Mszana Dolna o budowę obwodnicy, ale tym razem stolicy Zagórzan posła Janczyka dopytywał radny z Kasiny wielkiej Rafał Kubowicz.

– Żyjemy w terenie bardzo trudnym. Są góry, są też osuwiska. Te inwestycje są cztery razy droższe. Przebicie sie z tym, aby realnie i racjonalnie myśleć o tej inwestycji jest niezwykle trudne, ale nie niemożliwe. Za każdym razem kiedy składałem poprawki do budżetu mówiłem o obwodnicach Limanowej i Mszany Dolnej. Nie moją jest winą, że dwa miesiące temu podjęto decyzję i wyasygnowano kwotę 6 mln zł na projekt wykonawczy dla miasta Limanowa – tłumaczył radnym Wiesław Janczyk.

Zauważył również, że budowa obwodnicy Limanowej w dużej mierze będzie zależała od rządu i samego premiera Mateusza Morawieckiego.

– Jednakowo chciałbym zabiegać zarówno o jedno, jak i drugie zadanie, ale ta kołdra jest za krótka.  Musimy na to patrzeć racjonalnie – podkreślił Wiesław Janczyk.

Zobacz również