Limanowa. Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę Futsalimy Electrical

Poznaliśmy najlepsze drużyny biorące udział w 9. edycji halowego turnieju piłkarskiego Futsalima Electrical. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna FB Wojtas, która w finale po rzutach karnych pokonała zespół AKS Grzybowice Zabrze. Podium uzupełnili piłkarze Gryfa Borzęcin.

Trzy dni zmagań, wiele znakomitych i wyrównanych pojedynków, ale zwycięzcę rywalizacji trzeba było czekać aż trzy dni. Tyle bowiem trwała rozgrywana po raz dziewiąty piłkarska edycja Futsallimy Electrical.

Do turnieju zgłosiło się 21 drużyn. Po losowaniu utworzono 4 grupy, w których rywalizowano systemem pucharowym. Do drugiej rundy awans uzyskali zwycięzcy grup oraz drużyny, które zajęły drugie miejsca. Po grach ćwierćfinałowych i półfinałach, do wąskiego finału awansowały drużyny FB Wojtas i AKS Grzybowice Zabrze.

W półfinałach  FB Wojtas pokonał Gryfa Borzęcin 6-2, a Sokół Słopnice uległ AKS Grzybowice Zabrze po rzutach karnych 1-3. W regulaminowym czasie gry był remis 2-2. Wyłoniona w ten sposób para finałowa zapowiadała ciekawy pojedynek o pierwsze miejsce w turnieju. I tak też się stało, bo po wyznaczonym czasie gry, na tablicy wyników w hali przy ZS nr 1 w Limanowej, widniał bezbramkowy rezultat.

Więcej nerwów i zimnej krwi w rzutach karnych wykazali się piłkarze FB Wojtasa i, to oni ostatecznie zostali zwycięzcami Otwartych Mistrzostwach Limanowej w piłce halowej.

W meczu o trzecie miejsce Gryf Borzęcin pokonał Sokoła Słopnice 2-0.

– Chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w realizacji IX Futsalimy Elektrical. Burmistrzowi Miasta Limanowa panu Władysławowi Biedzie, Firmom – Partnerom Futsalimy – „Elektrical” oraz „Indeco”, a także wszystkim 21 drużynom biorącym udział w tegorocznym turnieju, sędziom prowadzącym Turniej: Walenty Gajewski, Bartłomiej Sochacki, Mateusz Mól oraz obsłudze prowadzącej turniej: Tomaszowi Sebastjańskiemu i Mirosławowi Twarogowi. Dziękuję i zapraszam za rok na Jubileuszową X edycję Futsalimy Elektrical – mówi Witold Sochacki, organizator turnieju.