Mszana Dolna. Policja prosi samorządy o dofinansowanie zakupu samochodu

Mszana Dolna. Policja prosi samorządy o dofinansowanie zakupu samochodu

Komisariat policji w Mszanie Dolnej być może wzbogaci się o nowy radiowóz. Aby tak się stało potrzebne są pieniądze. Koszt zakupu samochodu, to ok. 80 tys. zł.

Pomoc w zakupie radiowozu dla mszańskiej policji już obiecały samorządy gminy Mszana Dolna i Niedźwiedzia. Podczas poniedziałkowej sesji – Wiesław Czamara, komendant KP w Mszanie Dolnej o wsparcie finansowe na zakup auta zwrócił się również do radnych Miasta Mzsana Dolna i burmistrz Anny Pękały.

– Jeżeli nie zbierzemy połowę wymaganej kwoty, to dotacja z budżetu policji na zakup tego samochodu nam przepadnie. Dlatego bradzo proszę radnych i panią burmistrz o 12,5 tys. zł. Pozostałe dwa samorządy finansowego wsparcia już nam udzieliły – podkreśla Wiesław Czamara, komendant KP w Mszanie Dolnej.

Koszt zakupu samochodu wyniesie ok. 80 tys. zł. Nie wiadomo również o jaki konkretnie model czy markę samochdou policyjnego chodzi. Oprócz obiecanych pieniędzy z budżetów gmin: Mszany Dolnej i Niedźwiedzia, mszańska policja otrzymała 2 tys. zł z budżetu Gorczańskiego Parku Narodowego.

– Będziemy musieli się zastanowić i porozmawiać z panią burmistrz czy znajdziemy środki na ten cel – takiej odpowiedzi udzielił komendantowi policji – Janusz Matoga, Przewodniczący Rady Miasta Mszana Dolna.

Zobacz również