Mszana Dolna. Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali ponad 200 tys. zł

Mszana Dolna. Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali ponad 200 tys. zł

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mszanie Dolnej zebrał podczas 28. finału 204 tys. 570,42 gr. To więcej niż w ubiegłym roku o ponad 30 tys. zł. Podsztab w Dobrej zebrał 23 tys. 914 zł.

Ponad 250 wolontariuszy wyszło w niedzielę na ulice miast naszego regionu i miejscowości, aby zbierać pieniądze do puszek. Wolontariuszy można było spotkać dosłownie wszędzie. Głównie stali oni przed kościołami, w pobliżu miejsc handlowych, a także pensjonatów, hoteli i wyciągów narciarskich.

Atrakcji nie brakowało w samym sztabie, który jak co roku usytuowano w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury. Tutaj też były przygotowane atrakcje. Był bal dla najmłodszych, oceniano najlepsze cicho w mieście, gotował też Kuba Kasiński.

O godz. 17.30 swój koncert dał zespół Goorelska. Muzycy z Bogdanem Nawarą na czele zaprezentowali utwory ze swojej najnowszej płyty, którą wydali w listopadzie ubiegłego roku.

Tymczasem w sztabie orkiestry emocje cały czas były podgrzewane, a to za sprawą co jakiś czas pojawiających się informacji odnośnie zebranej kwoty. Już ok. 18. 30 wynosiał ona 134 tys. zł. I tak rosła ona systematycznie w górę.

Emocji nie brakowało również podczas prowadzonej przez Piotra Armatysa licytacji. Kilkadziesiąt przedmiotów zlicytowano za ponad 23 tys. zł.

Zwieńczeniem wydarzenia było „Światełko do Nieba”, kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni i koncert zespołu Magic Juice.

Fot. WOŚP Mszana Dolna

Transmisja z tego wydarzenia jest dostępna na naszym kanale.


Zobacz również