Tymbarskie kolędowanie. Kolędy śpiewały dzieci i młodzież

Tymbarskie kolędowanie. Kolędy śpiewały dzieci i młodzież

Konkurs kolęd "Tymbarskie kolędowanie", to doroczne wydarzenie, w którym udział wzięły przedszkolaki, dzieci oraz młodzież z gminy Tymbark. Wydarzenie odbyło się 19 stycznia.

Zanim jednak finaliści mogli zaprezentować swoje zdolności instrumentalne i wokalne w parafialnym kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, odbyły się eliminacje do konkursu głównego.

Przesłuchania zorganizowano w Gminnej Bibliotece Publicznej. Wszystkie występy oceniało jury, które musiało zdecydować kogo mogliśmy oglądać w niedzielnym konkursie. Publiczność, która wypełniła po brzegi kościół, nagradzała brawami wszystkich wykonawców. Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki śpiewano w duetach, a także indywidualnie. Oceniano także występy grup. Nagrodą za prezentację były drobne upominki, które wręczał Paweł Ptaszek, wójt Tymbarku.

W wydarzeniu tym udział wzięło ponad 150 wykonawców. Organizatorem „Tymbarskiego Kolędowania” była parafia  pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku, a także Gminna Biblioteka Publiczna w Tymbarku.

fot. i video – Roland Mielnicki

Zobacz również