Wiesław Janczyk: – Andrzej Adamczyk potwierdził, że to zadanie inwestycyjne traktuje priorytetowo

Wiesław Janczyk: – Andrzej Adamczyk potwierdził, że to zadanie inwestycyjne traktuje priorytetowo

Wiesław Janczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości na swoim profilu facebookowym opublikował pismo otrzymane od Andrzeja Adamczyka – Ministra Infrastruktury, w którym czytamy, że obwodnica Limanowej jest przez resort traktowana priorytetowo.

(…)W toku dotychczasowych działań jeszcze w zeszłym roku skierowałem to zadanie do realizacji, co umożliwiło Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęcie prac zmierzających do przygotowania inwestycji. Obecnie na ukończeniu jest dokumentacja, która będzie stanowiła podstawę do ogłoszenia przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej, w szczególności studium techniczno-ekonomczno-środowiskowego, a następnie uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Przedmiotowy przetarg planowany jest do ogłoszenia w maju bieżącego roku, co pozwala jeszcze w tym roku na zawarcie umowy i rozpoczęcie praca nad dokumentacją. Dzięki temu decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach powinna zostać wydana w 2022 r., co umożliwi finalizację obwodnicy w przyszłej perspektywie finansowej obejmującej lata 2021-2027(…) – czytamy w opublikowanym przez Wiesława Janczyka piśmie, które otrzymał od Andrzeja Adamczyka – Ministra Infrastruktury.

Obietnica wyborcza

We wrześniu ubiegłego roku, a więc jeszcze przed wyborami samorządowymi, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał decyzję o skierowaniu środków rządowych na opracowanie projektu budowy obwodnicy Limanowej. O tej sprawie mieszkańców naszego regionu poinformował Wiesław Janczyk.

Projekt ma kosztować 6 mln zł, a cała inwestycja 300 mln zł. Jak tłumaczył wówczas poseł wiesław Janczyk inwestycja ta na pewno znajdzie się w planie budowy nowych 100 obwodnic w Polsce zapowiedzianych przez premiera Mateusza Morawieckiego na Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Inwestycja ma zostać zrealizowana w nowej kadencji Sejmu.

Publikacja tej informacji została przez niektórych przyjęta z niedowierzaniem. Zarzucano wtedy posłowi Janczykowi, że tą płochą i niedorzeczną publikacją, chce kupić głosy wyborców. Kubeł pomyj i fala hejtu spłynęła na niego zwłaszcza w sieci, a znamienne słowa opublikowane na facebooku, stały się obiektem drwin i kpin internautów.

– Wydeptałem ścieżkę dla tej bardzo ważnej inwestycji. To wielki sukces. Teraz już nic nie zatrzyma budowy obwodnicy – napisał we wrześniu ubiegłego roku Wiesław Janczyk, który tą wiadomością podzielił się z również z lokalnymi mediami.

Fot. arch. TV28

Zobacz również