Zakopane. Jedziesz kibicować zawodnikom skoków narciarskich? Przygotuj się na utrudnienia

Zakopane. Jedziesz kibicować zawodnikom skoków narciarskich? Przygotuj się na utrudnienia

Już jutro rozpoczynają się trzydniowe zmagania najlepszych skoczków narciarskich na świecie. Dawid Kubacki, czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ, postara się dziewiąty raz z rzędu stanąć na podium konkursu indywidualnego.

W sobotę 25 stycznia zostaną rozegrane zawody drużynowe, a dzień później konkurs indywidualny. W piątek zaplanowano kwalifikacje. W trwającym 41. sezonie skoków narciarskich zostanie rozegranych 36 konkursów, w tym 30 indywidualnych oraz 6 drużynowych. Kubacki od zawodów w niemieckim Oberstdorfie (29 grudnia 2019 roku) w ramach 68. Turnieju Czterech Skoczni nie schodzi z podium. Od tego momentu czterokrotnie był trzeci, raz drugi, a trzykrotnie wygrywał zawody. Skoczek TS Wisła Zakopane, walczący o Kryształową Kulę, traci 122 pkt do lidera Karla Geigera, 39 pkt do drugiego Stefana Krafta i 31 pkt do trzeciego w klasyfikacji generalnej Ryoyu Kobayashiego. 

Puchar Świata w skokach narciarskich w stolicy polskich Tatr rozgrywany jest z przerwami od 1980 roku. Skoki narciarskie są jednym z najczęściej oglądanych dyscyplin sportowych w telewizji. Oglądalność podczas zimowych zmagań w każdy dzień zawodów wynosiła przed telewizorami od 7 do 12 mln osób w Polsce oraz 27 mln na świecie.

Małopolska Policja zadba o porządek publiczny i bezpieczeństwo podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w dniach 24-26.01.2020 roku. Policjanci prewencji i służb kryminalnych będą reagowali na wszystkie zgłoszenia oraz pomagali kibicom bezpiecznie i bez przeszkód wrócić do domów, pilnując, aby nie doszło do zakłóceń porządku. 

(…)Pierwszy dzień konkursowy 25.01.2020 roku ( sobota ) to konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Bramy skoczni otwarte zostaną już od godziny 13.00. Konkurs ma rozpocząć się o godzinie 16.15. Docelowo organizatorzy spodziewają się 23.363 kibiców. Drugi dzień zawodów tj. 26.01.2020 roku ( niedziela ) to konkurs indywidualny. Skocznia dla kibiców zostanie otwarta o godzinie 13.00 a konkurs oficjalnie ma rozpocząć się o godzinie 16.15. Liczba miejsc przeznaczonych dla kibiców nie ulegnie zmianie. 

Wszyscy, którzy nie zmieszczą się w tej grupie, będą mogli obserwować widowisko z dalszej odległości. Teren będzie ogrodzony siatką, a porządku wewnątrz będzie pilnowała wynajęta firma ochroniarska (…) – informuje na swojej stronie internetowej zakopiańska policja.

Program wydarzenia:

piątek, 24 stycznia 2020

16. oficjalny trening (2 serie)

18. kwalifikacje

sobota, 25 stycznia 2020

15. seria próbna

16.15 konkurs drużynowy

niedziela, 26 stycznia 2020

15. seria próbna

16.15 konkurs indywidualny.

Szanowny gościu, turysto, kibicu ! W trosce o bezpieczeństwo Twoje i innych uczestników sportowej imprezy masowej przypominamy, że w jej trakcie nie wolno:

– wnosić na teren imprezy masowej broni czy też materiałów pirotechnicznych np. race, fajerwerki, petardy

– wnosić alkoholu

– rzucać przedmiotami stanowiącymi zagrożenie dla życia i zdrowia innych

– używać elementu odzieży (np. kominiarka) w celu uniemożliwienia rozpoznania

– przebywać w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności

– atakować – naruszać nietykalność cielesną członków służb porządkowych.

Proszę również pamiętać, aby bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez policjantów i służbę porządkową ochrony konkursu. Za złamanie powyższych zasad grozić będzie odpowiedzialność karna z postępowaniem w trybie przyspieszonym włącznie.

Przypominamy!  Dalsza odsprzedaż biletów z zyskiem bądź ich nabywanie z zamiarem ich dalszej odsprzedaży z zyskiem stanowi wykroczenie z art. 133 § 1 Kodeksu Wykroczeń, za co może grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. 

Źródło: UMWM, policja – Zakopane.

Zobacz również