Dobra. Dzisiaj wykład historyczny poświęcony Mjr Antoniemu Gryzinie – Laskowi

Dobra. Dzisiaj wykład historyczny poświęcony Mjr Antoniemu Gryzinie – Laskowi

Już w najbliższy piątek o godz. 17. odbędzie się wykład historyczny w ramach projektu edukacyjno -historycznego "Ojcowie Konspiracji Ziemi Limanowskiej 1939-1942". Realizuje go Stowarzyszenie Miłośników Historii, Tradycji i Kultury Ziemi Skrzydlańskiej przy współpracy z samorządami: Dobrej, gminy Limanowa oraz gminy Słopnice.

Wykład w ramach projektu edukacyjno-historycznego „Ojcowie Konspiracji Ziemi Limanowskiej 1939-1942”, zostanie wygłoszony w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dobrej.

 „Dobra – Zapomniane serce konspiracji. Mjr Antoni Gryzina-Lasek i Związek Czynu Zbrojnego”. Pod taki własnie hasłem będzie odbywało się to spotkanie, w ykład na ten temat wygłosi Przemysław Bukowiec, historyk, regionalista, nauczyciel.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie. To drugie spotkanie tego cyklu wykładów. Pierwsze miało miejsce w Skrzydlnej. Dr Dawid Golik z IPN w Krakowie opowiedział i przybliżył postać porucznika Władysława Szczypki „Lecha”. Żołnierza, konspiratora, partyzanta.       

Przemysław Bukowiec i wykład zatytułowany: Historia powstania konspiracji w 1939 r. na obszarze Beskidu Wyspowego.

Zobacz również