Katowice/Tymbark. Walki wręcz i zajęcia z kryminologii. Uczniowie odbyli profesjonalne szkolenia policyjne

Katowice/Tymbark. Walki wręcz i zajęcia z kryminologii. Uczniowie odbyli profesjonalne szkolenia policyjne

Były elementy judo, walki w parterze i Krav maga czyli obrona z użyciem niebezpiecznego narzędzia – noża, pałki czy broni palnej. Nie zabrakło również zajęć szkoleniowych z zakresu ruchu drogowego, kryminalistycznego, przeprowadzania interwencji policyjnych czy kursów strzeleckich.

Pod koniec stycznia uczniowie klasy policyjnej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku odbyli specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Katowicach.

W ciągu czterech dni pobytu w stolicy województwa śląskiego – młodzież uczestniczyła w zajęciach z zakresu ruchu drogowego i kryminalistycznego. Uczniowie pod okiem ekspertów badali miejsca zdarzenia i prowadzenia interwencji policyjnych. Odbyli oni również kursy posługiwania się bronią.  

Wiele uwag szkolący uczniów poświęcili na zajęcia z zakresu taktyk i technik interwencji, środków przymusu bezpośredniego, a także ich zastosowania i możliwości ich użycia. Dużym zainteresowaniem ze strony kursantów cieszyły się ćwiczenia z samoobrony. Nie zabrakło także kursów sztuk walki, które każdy, kto kończy szkołę policyjna powinien mieć opanowaną w stopniu doskonałym.

Uczniowie uczestniczyli także w  innych  specjalistycznych zajęciach, które miały na celu przybliżenie problematyki związanej z pracą i służbą w policji.     

 W czasie trwania obozu przewidziano także  inne atrakcje – w tym zwiedzanie Wadowic, Pszczyny i Katowic, jak również wieczorne  seanse kinowe.

Zobacz również