Limanowa. Kto z Was wybiera się do kina. W Walentynki premiera filmu „Zenek” w kinie Klaps

Limanowa. Kto z Was wybiera się do kina. W Walentynki premiera filmu „Zenek” w kinie Klaps

Jest, to opowieść o fenomenie muzyki disco polo i o tym, że warto mieć marzenia. Pokazuje postać króla tej muzyki – Zenona Martyniuka. Kino Klaps w Limanowej zaprasza 14 lutego na premierę filmu "Zenek". Bilety są już w sprzedaży. Można je nabyć w cenie: 16 zł – normalny, 14 zł – ulgowy, 12 zł – grupowy (od 15 osób).

Scenariusz opowiada historię opartą na życiorysie Zenka Martyniuka, gwiazdy muzyki popularnej . Jest to opowieść ubarwiona zdarzeniami, które przytrafiały się w tamtym czasie muzykom disco polo, a których konsolidacja w jednym filmie pozwala barwniej nakreślić realia lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Polsce.

Film „Zenek” to opowieść o fenomenie muzyki disco polo i o tym, że warto mieć marzenia. Pokazuje postać piosenkarza Zenona Martyniuka, który od dziecka zafascynowany był muzyką disco lat osiemdziesiątych.

W roli Zenka Martyniuka zobaczymy Jakuba Zająca i Krzysztofa Czeczota. W pozostałych rolach wystąpili: Klara Bielawka (Danka, żona Zenka), Jan Frycz (ojciec Danki), Roman Gancarczyk (ojciec Zenka), Agnieszka Suchora (matka Zenka), Mateusz Król (wujek Mikołaj), Jędrzej Bigosiński (Kazik), Karol Dziuba (Rysiek), Andrzej Andrzejewski (menadżer) oraz Magda Berus. W filmie pojawią się również światowe gwiazdy muzyki disco polo: Limahl oraz Bad Boys Blue.

Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz również