Limanowa. MIŁOSNY OBŁĘD – FRINN (exREDFORD) i walentynkowy JAM na MARSIE

Limanowa. MIŁOSNY OBŁĘD – FRINN (exREDFORD) i walentynkowy JAM na MARSIE

14 lutego to „dzień zakochanych”, ale też epileptyków, nerwowo chorych i opętanych, a wszystkie te stany, poza uderzającymi podobieństwami, łączy postać ich patrona: męczennika św. Walentego.

O ile choroby psychiczne wymagają specjalistycznych konsultacji to z miłosnym obłędem (niemniej groźnym) doskonale poradzą sobie limanowscy muzycy, którzy wystąpią w piątek 14 lutego w trakcie kolejnego koncertu z cyklu Jam na MARSIE, tworząc niesamowitą atmosferę dla zakochanych par i tych które dopiero planują się zakochać oraz dla tych którzy nie planują tego typu aktywności, ale chcą spędzić wieczór przy onirycznych dźwiękach brytyjskiego rocka.  

  Zespół Frinn (exREDFORD) to grupa marzycieli, którzy wiele lat temu zaczęli odkrywać brytyjską muzykę niezależną i pochłonęła ich ona bez reszty. Wszyscy przeznaczają swój wolny czas na grę, każdy jest multiinstrumentalistą, wszyscy śpiewają i komponują. Marzą o największych scenach świata, a dzięki determinacji i zaufaniu do tego co robią, wierzą, że marzenia się spełniają. Największym ich dotychczasowym przedsięwzięciem jest zarejestrowany w Szkocji 12-piosenkowy album wyprodukowany i sfinansowany przez Edwyna Collinsa – światowej klasy muzyka i producenta, autora słynnej pioesnki “A Girl Like You”. Wydanie tego debiutanckiego materiału planowane jest na drugą połowę 2020 r. W 2019 r. jako jedyni reprezentanci Polski zostali zaproszeni na jeden z największych festiwali muzyki pop w Londynie – Hanwell Hootie Festival oraz na koncerty klubowe do Cargo (Shoreditch) i The Tooting Tram & Social. Niedługo później zespół wygrał głosowanie publiczności w konkursie „New Blood” festiwalu Isle of Wight i zagrał koncert na wielkim finale w Londynie w legendarnym klubie Dingwalls, gdzie występowało wcześniej wiele gwiazd współczesnej muzyki m.in Amy Winehouse czy Tom Odell. W maju 2019 r. (jeszcze pod starą nazwą) nakładem angielskiej wytwórni Glasstone Records, która współpracuje m.in. z Peterem Hookiem z Joy Division i New Order, wydali swoje pierwsze EP. Chłopaki zagrali wiele koncertów, m.in. z czołową polską artystką Sarsą, z Rayem Wilsonem, wokalistą grupy Genesis, z zespołem Perfect, Grzegorzem Turnauem, koncert przed ponad półtoratysięczną widownią w Krynicy Zdrój i wiele innych. Ich piosenki były emitowane rozgłośniach krajowych, jak i brytyjskich. Są półfinalistami Festiwalu Supportów, zwyciężyli w konkursie “Ibis. Tu mieszka muzyka”. W ramach pierwszej nagrody nagrali singiel z producentami wytwórni Universal Polska. Aktualnie zespół pracuje nad EP która pojawi się w pierwszym kwartale bieżącego roku.

REDFORD aktualnie jest w trakcie wizerunkowej przemiany i jeszcze w tym roku zacznie funkcjonować pod nowym szyldem – ale o tym wszystkim muzycy opowiedzą 14 lutego podczas koncertu z cyklu „Jam na MARSIE”. 

 

Skład zespołu: Dominik Dudek – wokal, gitary, piano Łukasz Komala – gitary, wokal Jacek Pietrzak – bass, wokal Kajetan Pietrzak – perkusja, elektronika, sample, wokal

“They’re talented, and not easy to categorise – a very good thing. But the best thing is the quality of the song-writing”. – Edwyn Collins

Zapraszamy na koncert 14 lutego o godz. 20.00 do Dworu Marsów. Bilety już w sprzedaży w cenie 20 zł, do zakupienia w siedzibie muzeum przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej. Rezerwacja biletów na koncert jest możliwa pod numerem telefonu: +48 183372042, lub mail:administracja@muzeum.limanowa.pl. Sprzedaż lub odbiór biletów na koncert jest możliwy w kasie Muzeum przy ul. Józefa Marka 13 (wejście przy wschodniej ścianie budynku) – wtorek – sobota w godz. 8:00 – 16:00 lub w dniu koncertu na 30 minut przed koncertem. Za bilety można zapłacić gotówką osobiście w kasie Muzeum lub przelewem tradycyjnym na konto Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej pod numerem: 95 8804 0000 0000 0022 3223 0001 (BS w Limanowej). Szczegółowe informacje na Facebooku (Jam na MARSIE)!

Zobacz również