Mszana Dolna. Klub radnych chce aktywnie wspierać rozwój miasta, współdziałając z burmistrzem i mieszkańcami

Mszana Dolna. Klub radnych chce aktywnie wspierać rozwój miasta, współdziałając z burmistrzem i mieszkańcami

Ośmiu radnych wstąpiło do klubu „Razem dla Mszany Dolnej”, powołanego przez Michała Liszkę. Klub ma służyć lepszej organizacji pracy członków Rady Miejskiej i sprzyjać dialogowi zarówno z burmistrz Anną Pękałą, jak i mieszkańcami. Skład klubu nie jest zamknięty. Zaproszeni są wszyscy radni.

Akces do klubu zgłosili Michał Liszka, Krystyna Pazdur, Radosław Rusnarczyk, Elżbieta Smaga, Joanna Sochacka, Bogdan Surówka, Jan Szynalik oraz Tadeusz Żmuda.

Klub został powołany w celu lepszej organizacji radnych i wspólnego działania na rzecz miasta. Każde merytoryczne zapytanie czy też wskazówka doczekają się odpowiedzi. Chcemy stworzyć wraz z burmistrzem jasny, ramowy plan działania przy uwzględnieniu głosu mieszkańców i w ramach możliwości budżetu. Wielu spraw nie można załatwić od razu, ale wiele z nich już teraz wymaga działań, aby za kilka lat można było powiedzieć, że nie zmarnowaliśmy jako radni czasu. Wspólne podjęcie działań i ich organizacja ma zawsze większy skutek niż działania w pojedynkę – stwierdza Michał Liszka w rozmowie z naszym portalem.

Jak podkreślają członkowie klubu, Mszanie Dolnej potrzebna jest zgoda i współpraca, a nie wzbudzanie antagonizmów.

Zobacz również