Na facebooku stworzyli forum: "Nie dla Otaczarni". Zbierają podpisy przeciw inwestycji

Na facebooku stworzyli forum: "Nie dla Otaczarni". Zbierają podpisy przeciw inwestycji

Mieszkańcy Limanowej stworzyli "grupę zamkniętą" na facebooku. Tam organizują się, aby dzielić się spostrzeżeniami i informacjami na temat aktualnej sytuacji związanej z uruchomienia wytwórni miast bitumicznych przy ul. Fabrycznej w Limanowej.

Temat ten jest dobrze znany mieszkańca najbliższego osiedla, od samego początku zakupu działki przez inwestora z gm. Łukowicy pojawiały się głosy o budowie w tym, że przy ul. Fabrycznej ma powstać wytwórnia mas bitumicznych.

Podczas zakupu działki, jej właściciel obiecywał mieszkańcom, że teren pod inwestycje jest zakupiony pod inną działalność, a we wspomnianym – miejscu nie powstanie otaczania.

Temat inwestycji ucichł, aż do tego roku, kiedy po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń – przedsiębiorca z Łukowicy, postanowił swój plan wdrożyć w życie. Spotkanie mieszkańców z przedstawicielami inwestora i władzami miasta odbyło się 6 lutego. Przełomu jednak nie było, bo nikt z ponad 70 osób obecnych na sali nie wyraził zgody na inwestycję przy ul. Fabrycznej.

Akcję na facebooku, podobnie, jak spotkanie, o którym było mowa, zorganizował radny Limanowej Piotr Musiał. Rozważa on powołanie komitetu, a nawet stowarzyszenia Nie Dla Otaczarni„. Organizacja miałaby się zająć sprawami związanymi z inwestycją.

– Zrobimy wszystko, aby uratować nasze osiedle przed ta szkodliwą dla mieszkańców inwestycją – wyraża swój kategoryczny sprzeciw wobec przedsięwzięcia Piotr Musiał.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – znajdujące się w pobliżu jednostki publiczne, czyli: szkoły, przedszkola, Dom Opieki Społecznej i Szpital Powiatowy w Limanowej, na chwilę obecną do protestu nie przystąpili i nie złożyli sprzeciwu wobec budowie wytwórni mas bitumicznych.

Do tematu będziemy powracać.

Zobacz również