Region. Sytuacja jest stabilna. Strażacy usuwają powalone na drogi drzewa i zabezpieczają dachy

Region. Sytuacja jest stabilna. Strażacy usuwają powalone na drogi drzewa i zabezpieczają dachy

Silny wiatr, jak na razie "oszczędza" nasz region. Nie jest on aż taki groźny, jak w innych regionach Polski. Limanowscy strażacy usuwali powalone drzewa, a także zabezpieczali uszkodzone przez podmuchy wiatru pokrycia dachowe.

Sytuacja na terenie powiatu na chwilę obecną jest stabilna, siły i środki Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych są przygotowane do działań.

Od północy 10 lutego, kiedy Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej  otrzymało pierwsze zgłoszenie dotyczące usuwania skutków silnych wiatrów do dzisiaj do godz. 11. – Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej z terenu powiatu limanowskiego interweniowały łącznie w tego rodzaju zdarzeniach 18 razy.  

– W zdecydowanej większości przypadków działania zastępów straży pożarnej skupiły się na udrożnieniu szlaków komunikacyjnych poprzez usunięcie powalonych drzew, natomiast 4-krotnie ratownicy zabezpieczali uszkodzone przez podmuchy wiatru pokrycie dachu (w tym na budynku szkoły podstawowej w Przyszowej). Do działań zaangażowano łącznie 24 pojazdy pożarnicze oraz 105 strażaków PSP i OSP – informuje st. kpt. Marcin Kulig z wydziału ds. operacyjno – szkoleniowych PPSP w Limanowej.

Fot. OSP Tymbark

Zobacz również