Region. Zima wróciła, a na drogach zrobiło się biało. Służby odnotowały kilka zdarzeń

Region. Zima wróciła, a na drogach zrobiło się biało. Służby odnotowały kilka zdarzeń

Gęsto padający śnieg, sprawił, że drogi stały śliskie, a kierowcy mają problem z poruszaniem się. Służby ratownicze odnotowały już pierwsze interwencje na drogach regionu.

 W Siekierczynie kierowca auta zjechał do rowu, a w Męcinie na drodze gminnej i Gruszowcu dachowały samochody osobowe. Kilka minut temu strażacy wyjechali do kolejnej interwencji na drodze w Rupniowie. Strażacy wyjechali również do powalonego drzewa, które spadło na drodze między Skrzydlną, a Porąbką. Wszystkie te interwencję miały miejsce w przeciągu 30 minut.

Do kolizji doszło w Wysokiem. Tą informację służby odnotowały kilka minut po godz. 13.

Kierowców na pewno nie cieszą opady śniegu. Jednak meteorolodzy zapowiadali powrót zimy w tym tygodniu. Ma ona padać do późnych godzin wieczornych.

Zobacz także: Kasina Wielka. Liga Kubusiowego narciarza. 8 lutego zawody dla dzieci na stacji narciarskiej Kasina Ski

Z tej sytuacji cieszą się na pewno właściciele wyciągów i stacji narciarskich dla których ten sezon, choć trwa to jak narazie jest bardzo słaby, ze względu na braki śniegu. Muszą oni stoki dośnieżać, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

 W tym tygodniu kończą się ferie w Małopolsce. Być może zima zawita do nas na dłużej, a to dobra informacja dla uczniów i dzieci z centrum kraju, którzy rozpoczną wypoczynek w przyszłym tygodniu.

 

 

Zobacz również