Tymbark. Uczniowie ciekawie i intensywnie spędzili ferie

Tymbark. Uczniowie ciekawie i intensywnie spędzili ferie

Pierwszego dnia naszych zajęć odwiedziliśmy Dyrekcję Gorczańskiego Parku Narodowego, gdzie znajduje się nowa wystawa przyrodnicza. Zajęcia z Pracownikami Parku odbyły się w podziale na grupy. Potem jeszcze krótki spacer malowniczą doliną olszowego potoku i zabawa w długo wyczekiwanym śniegu.

Drugi dzień był trochę bardziej zimowy. Odwiedziliśmy Ośrodek Rekolekcyjny pod Śnieżnicą i jak się okazało, udało nam się znaleźć odrobinę śniegu! W ruch poszły pojazd, udało się też ulepić bałwana i zbudować całkiem niezłe igloo! Nawet łopata lawinowa znalazła zastosowanie podczas budowy schodów. W drodze powrotnej było nieco ekstremalnie z powodu oblodzonego szlaku, ale wszyscy bezpiecznie dotarli do domu. 

Trzeci dzień zajęć spędziliśmy w pobliżu naszej południowej granicy. Odwiedziliśmy Szczawnicę i położoną nieopodal wioskę Leśnica. Po drodze oczywiście pawilon edukacyjny Pienińskiego Parku Narodowego.🙂 Strzeliste skały nad doliną Dunajca i leśnickiego potoku zapamiętamy na długo! Potem posiłek w schronisku „Orlica” i powrót do domu.

Czwartek to zupełnie inna bajka. Mieliśmy małą „olimpiadę” złożoną z 12 konkurencji sprawnościowych. Było bardzo ambitnie, dlatego też wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a rekordziści zostali nagrodzeni pucharami! Rozdanie nagród odbyło się na scenie – jak przystało na prawdziwych Olimpijczyków.

Piąty i szósty dzień wcale nie były mniej aktywne. W piątek wybraliśmy się do pływalni
w Limanowej. Kto nie mógł tego dnia pluskać się w wodzie, miał okazję na relaks
w grocie solnej. Największą popularnością cieszyła się oczywiście zjeżdżalnia. Po osuszeniu i przebraniu przekąska i seans filmowy w kinie „Klaps”.

Sobotę planowaliśmy znacznie bardziej aktywnie, ale pani Zima widziała to zupełnie inaczej. Dlatego zamiast nart biegowych pojechaliśmy do Krynicy w poszukiwaniu zimy. Na górze parkowej faktycznie odkryliśmy resztki śniegu i od razu zabraliśmy się do „pracy”. Trzeba było ulepić bałwana na zapas, gdyby faktycznie zimy miało już nie być. 

W zimowej półkolonii „Zimowe szaleństwo – Ferie 2020″ wzięło udział 16 dzieci z terenu gminy Tymbark. Ich uczestnictwo zostało dofinansowane z budżetu Gminny.

Tekst i fot. Dariusz Bielak

Zobacz również