Tymbark/Wilkowisko. 55-letni mieszkaniec gminy Jodłownik został odnaleziony

Tymbark/Wilkowisko. 55-letni mieszkaniec gminy Jodłownik został odnaleziony

dzisiaj ok. godz. 10.30 w Tymbarku policjanci znaleźli 55-letniego mężczyznę, którego wczoraj szukały służby mundurowe. Mężczyzna nie miał żadnych obrażeń. Został przekazany załodze karetki pogotowia ratunkowego i przewieziony do szpitala celem konsultacji psychiatrycznych.

Od wczoraj trwają poszukiwania 55-letniego mieszkańca gminy Jodłownik. O zaginięciu mężczyzny – służby mundurowe poinformowała, jego żona.

55-letni mężczyzna miejsce zamieszkania opuścił we wtorek. Zaniepokojona jego losem kobieta zadzwoniła wczoraj (19 lutego) na policję, aby zgłosić jego zaginięcie. Tłumaczyła, że jej mąż groził, że popełni samobójstwo. 

– Zgłaszająca oświadczyła, że mąż nadużywa alkoholu i w okresie ostatniego roku już kilka razy groził, że popełni samobójstwo, ale nigdy nic sobie nie zrobił. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli czynności poszukiwawcze. Skierowano psa tropiącego wraz z przewodnikiem. Policjanci sprawdzili miejsca gdzie mógł przebywać mężczyzna, a także  miejsca zamieszkania osób z którymi się wcześniej spotykał, sprawdzono miejsca zamieszkania członków dalszej rodziny – informuje Jolanta Mól,  rzecznik KPP w Limanowej

W akcji poszukiwawczej udział brało 9 policjantów oraz 25 strażaków „ochotników”. Służby mundurowe sprawdzili również pustostany, domy zamieszkałe wraz z pomieszczeniami, miejsca zalesione w rejonie gdzie mężczyzna był ostatnio widziany i gdzie logował się jego telefon. 

Niestety przeprowadzone czynności nie doprowadziły do odnalezienia osoby. Ok. godz. 1 w nocy, zakończono poszukiwania, które w dniu dzisiejszym zostaną wznowione.

Fot. OSP Wilkowisko – archiwum.

Zobacz również