Tymbark. Znani zwycięzcy turnieju pożarniczego. Czas na rywalizację w powiecie

Tymbark. Znani zwycięzcy turnieju pożarniczego. Czas na rywalizację w powiecie

"Młodzież Zapobiega Pożarom". Pod takim hasłem odbywał się turnieju wiedzy pożarniczej dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz średnich z Tymbarku. Zwycięzcy turnieju gminnego, będą reprezentować Tymbark na turnieju powiatowym.

– Celem turnieju jest popularyzacja przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej – mówi druh Zbigniew Kaptur, komendant gminny strażaków. W szczególności służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego – tłumaczy druh Zbigniew Kaptur.

 

Turniej przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy za zadanie mieli do rozwiązania składający się z 40 pytań test. W drugim etapie każdy musiał się zmierzyć z pytaniami ustnymi. Było ich pięć.

 

Ostateczna klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco: 

W grupie szkół podstawowych klasy I-VI

1. Adam Rusnak NSP Piekiełko,

2. Aleksander Wroński NSP Piekiełko,

3. Karolina Górka NSP Piekiełko,

4. Łukasz Smoter NSP Piekiełko,

5. Kinga Wawrzyniak SP Tymbark.

W grupie szkół podstawowych klasy VII –  VIII:

1. Anna Rusnak NSP Piekiełko,

2. Damian Kita NSP Piekiełko,

3. Błażej Sikoń NSP Piekiełko,

4. Krystian Marek NSP Piekiełko,

5. Magdalena Opach NSP Piekiełko.

W grupie szkół ponadpodstawowych:

1. Hubert Łukasik,

2. Mariusz Włodarczyk,

3. Kacper Gumula,  

4. Sandra Dudzik,  

5. Martyna Piaskowy.

Wszyscy startujący w tej w tej kategorii są uczniami klas mundurowych z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku. 

Po dwie osoby z każdej grupy wiekowej reprezentować będą gminę Tymbark w eliminacjach szczebla powiatowego. Komisji sędziowskiej przewodniczył st. kpt. Dariusz Molek z KP PSP w Limanowej.

Organizatorami turnieju byli: Urząd Gminy w Tymbarku, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tymbarku, OSP Tymbark oraz druh Dariusz Molek, który przygotował pytania konkursowe.  

    Nagrody  zwycięzcom wręczali: wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek, druh Stanisław Przybylski, prezes zarządu oddziału gminnego ZOSP RP w Tymbarku, st. kpt. Dariusz Molek oraz druh Zbigniew Kaptur, komendant gminny strażaków, a ich fundatorami byli: Firma FAKRO z Nowego Sącza, Firma JONIEC z Tymbarku, Firma Uchacz z Podłopienia, Pizzeria LUCCA z Tymbarku, Firma Tymbark MWS i IPN Warszawa. W tłusty czwartek pączki wszystkim uczestnikom ufundowała Gminna Spółdzielnia Samopomoc – Chłopska w Tymbarku. Smaczny posiłek dla uczestników turnieju ufundował Urząd Gminy w Tymbarku, który przygotowali Maria i  Stanisław Przybylscy. Gorącą atmosferę turnieju chłodziły napoje ufundowane przez Firmę Tymbark MWS.

Zobacz również